parallax background
 

EĞİTİMCİMİZE AÇIK MEKTUP

 
 

Kıymetli öğretmenim,
Aramıza katıldığınız için çok memnunuz. Bizimle uzun ince bir yola giriyorsunuz. Her biri biricik evlatlarımızın mutluluğu, eğitim kalitesi ve güvenliği için gayret edeceğiz birlikte. Çok çalışacağız. Birbirimize destek olacağız. Onlara öğreteceğiz ve onlardan öğreneceğiz yine çok şeyi. Yorgunluğumuzu alacak heyecanlı ve hevesli bakışları.
Yine her sene olduğu gibi, bir taze anne kaygısıyla onlara yetmiyor muyuz endişesi duyup kendimizi yetiştirmek için eğitimler planlayacağız. Hep yaptığımız eğitimlerden de yapacağız, yeni bilgiler de katacağız heybemize. Sonra onlar kucağımıza gelip ağlar ya da bir şeylerden yakınırsa güven vereceğiz onlara bize yaslandıklarını bilerek. Ellerini tutup gözlerinin içine bakıp usanmadan sıkılmadan hep doğru olana yönlendireceğiz. Her daim sabırlı ve sakin halimiz örnek olacak onlara. Birer küçük öğretmen olduklarını göreceğiz yine her sene olduğu gibi, yansımamız onlar bizim.
Planlı ve düzenli çalışacağız, velilerimize bilgilendirmelerimizi vaktinde ve doğru yapacağız. Özbakımlarına dikkat edeceğiz çocuklarımızın. Beller dışarıda olmasın sakın : ) dememize gerek kalmayacak eminiz. Bahçe saatlerimizi ihmal etmeyeceğiz. Gelişim değerlendirme formlarını titizlikle dolduracağız. Gezilerde sınıf sırasına dikkat 1,2,3,4 saya saya hep : )
Kıymetli öğretmenim,
Biz emanet aldık ümitlerimizi anne babalarından. Önce Allah’ a sonra size emanet diyerek. Şimdi biz de size teslim ediyoruz. İyi dersler.parallax background
 

HOŞGELDİNİZ ARAMIZA

 
 
Kıymetli annemiz kıymetli babamız, eğitim bir ekip işi. Siz de bu ekibe katılmak üzeresiniz. Şu anda bu metni okuyor olduğunuza göre evladınız için bir ikinci yuva bir eğitim kurumu arayışı içindesiniz. Bu eğitim kurumu için beklentileriniz var. İyi bir eğitim kurumu bu beklentileri karşılamalı. Ancak şu öyle temel bir bilgidir ki, atlanması çok vahim sonuçlar doğurur: “O’ nun en temel eğitim kurumu sizsiniz.” Birlikte olacağımız süre içerisinde okulumuz idaresi, sınıfınızın öğretmeni ve siz artık iyi bir ekip olmalıyız. Haberleşmemiz çok sağlam olmalı. Öğrencimizin hayatındaki değişkenlerden haberdar olmalıyız, tıpkı sizin okulunda olup bitenlerden haberdar olmanız gerektiği gibi. Davranış değişikliği kazandırmak istiyorsak da, bir sorunu çözmek istiyorsak da beraber yapabiliriz. Ne siz bizsiz ne biz sizsiz olamayız.
Hepimiz aynı duyguların içindeyiz. Onlar için gayretteyiz. Onlar gözlerimizin nuru gönüllerimiz süruru.


parallax background
 

EĞİTİMCİ EĞİTİMLERİ

 
 
Eğitimcinin eğitim hayatı hayatının kendisidir. Öğrenmek bitmez tükenmez bir yolculuktur eğitimci için. Bilinenler paslanır tekrarlanmazsa. Öğrenmeyi sevmeyen hakkıyla öğretemez. Beylerbeyi Lalebahçesi öğretmenleri Sürekli Eğitim Süreci (SES) çalışmaları içinde geçirirler meslek yaşamlarını okulumuzda.
Kitap Okuma Atölyeleri
Drama Atölyeleri
Etkili İletişim Seminerleri
Erken Çocukluk Eğitimleri
Çoklu Zeka Kuramı Toplantıları
Davet Edilen Çeşitli Eğitimcilerin Seminerleri
İK Çalışmaları


parallax background
 

EBEVEYN EĞİTİMLERİ

 
 
Evlatlarımız bizlerin aynası, taklit yolu ile hayatı kavramaya başlıyorlar. Onlara dediklerimizin değil gösterdiklerimizin sonuçlarını yaşıyoruz. Bunun bazen geç olsa da farkına varıyoruz. Eline kitap almayan bir annenin çocuğunu kitap okumaya teşvik etmesi faydasızdır örneğin. Biz anne babaları, kendilerini çocukları için geliştirmeye çalışırken görmekten çok memnun oluyoruz. Bir eğitim kurumu olarak üstümüze vazife ediniyoruz ve ebeveynlerimizi elimizden gelen gayretle yeni ve kıymetli bilgilerle buluşturmak istiyoruz. Ebeveyn kulüplerimiz ve eğitim seminerlerimize yüksek katılımınızı bekliyoruz.
Kitap Okuma Atölyeleri
Doğal Ve Sağlıklı Yaşam Kulübü
Ev Atölyesi Kulübü
Drama Atölyesi Kulübü
Kültürel Gezi Etkinlikleri Kulübü
Gastronomi Kulübü
Online Kayıt
Open chat
1
Merhaba,
Whatsapp üzerinden bize mesaj yazmak için aşağıdaki Whatsapp simgesine tekrar tıklayınız.
Powered by